Choď na obsah Choď na menu
 


Recepty z poľovníckej kuchyne

Príspevky

Jedlá zo srnčej zveri

5. 2. 2010

Srnčia zver je najušlachtilejšou divinou, lebo mäso zo srncov, sŕn a laní je mimoriadne jemné a chutné. Krk a hruď sa spracovávajú do gulášov a ragú. Stehno a plece sú chutné na pečenie a dusenie, ale aj ako rolády, steaky a rezne. Z chrbtov sa režú medajlóniky, malé steaky a "oriešky".

 

Jedlá z diviaka

5. 2. 2010

Mäso z mladého diviaka je skutočnou pochúťkou. Staršie mäso by sa malo pred úpravou naložiť do marinády. Chrbát, či už v celku alebo narezaný na rezne, je vhodný na pečenie a dusenie, tiež stehno, ktoré je vhodné na prípravu rolád a steakov.

 

Jedlá z jeleňa

5. 2. 2010

Jelenie mäso je najchutnejšie z mladých zvierat. Najlepšie časti mäsa sú z chrbta a zo stehna. Jelenie plece je veľmi vhodné na dusenie. Stejky a rolády sa pripravujú zo stehna.

 

Jedlá zo zajaca poľného

5. 2. 2010

Zajac poľný patrí medzi zaujímavé a zvláštne pochúťky. Chrbty a stehná sú vhodné na pečenie v panvici alebo v rúre. Ostatné časti sú vhodné na prípravu ragú a korenistých dusených jedál.

 

Jedlá z bažanta

5. 2. 2010

Bažantie mäso patrí medzi prvotriedne pochutiny a v minulosti sa žiadna kráľovská hostina nemohla zaobísť bez pečeného bažanta.